+420 608 781 587
Úvodní stránka » Časté dotazy

Časté dotazy

Jaké značky pneumatik nabízíte ve vašem obchodě?

V našem obchodě nabízíme pouze značkové pneumatiky tj. pneumatiky, kde je znám výrobce pneumatiky případně koncern, pod který značka patří. Soustředíme se především na značky: Barum, Kumho, Hankook, Gislaved, Pneumant, Matador, BF Goodrich, Fulda, Firestone, Nokian, Yokohama, Vredestein, Semperit, Uniroyal, Michelin, Goodyear, Dunlop, Bridgestone, Continental, Pirelli.

Je rozdíl mezi jednotlivými značkami pneumatik?

Ano rozdíly jsou a mnohdy značné. Pokud bychom problém velmi zjednodušili, mohli bychom rozdělit značky do 3 základních tříd: ekonomická (Hankook, Barum, Pneumant, Gislaved, Matador, Kumho,), střední (Fulda, Nokian, BF Goodrich, Firestone, Yokohama, Semperit, Uniroyal, Vredestein, ) a nejvyšší (Goodyear, Bridgestone, Pirelli, Dunlop, Michelin). Výběr kategorie(třídy) pneumatiky by měl korespondovat se stářím ale zároveň i výkonem a kategorií Vašeho vozu. K výkonnému vozu patří i výkonná pneumatika. Pokud si nejste jisti správným výběrem pneumatiky, kontaktujte naši infolinku na telefonu 737 547 982.

 

Jaké je maximální doporučené stáří pneumatik?

Maximální doporučené stáří pneumatik je 8 let. Výrobce nedoporučuje používat starší pneumatiky. Dle německé zkušebny TÜV je to dokonce 10 let. Vše ale závisí na skladování pneumatik. Je výrazný rozdíl mezi 3 roky starou pneumatikou skladovanou správně ve skladu a mezi pneumatikou používanou na vozidle. Zde platí, že pneumatika například 5 let stará, ale nová, je naprosto v pořádku oproti pneumatice 5 let používané na vozidle. Tato pneumatika je již často na hranici životnosti kvůli mechanickému i tepelnému namáhání. Kdy byla pneumatika vyrobena zjistíte velmi snadno podle údaje DOT vyraženého na bočnici pneumatiky. Hodnota DOT např. 1205 (** - týden, ** - rok) znamená 12. týden roku 2005. Na obrázku 0100 1. týden roku 2000. Vyjádření společnosti Continental k maximální životnosti pneumatik

 Životnost pneumatik - odkaz na stránky společnosti Continental


Je povoleno měnit pouze jednu pneumatiku?

Jednu pneumatiku můžete vyměnit pouze za předpokladu že na ose, kde měníte pneumatiku, máte namontovánu pneumatiku naprosto shodnou, od stejného výrobce, stejného typu i výšky dezénu. Nedoporučujeme proto měnit pouze jednu pneumatiku. Většinou dochází ke  zhoršení jízdních vlastností, především nerovnoměrné brzdění.

TOPlist